piątek, 22 lutego 2019

Post motywacyjny - UCZCIE SIĘ!

Witam Czytelników!

Ten post ma przede wszystkim charakter informacyjny i moralizatorski. 
Nie wiem czy wiecie, ale do egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty pozostało już niecałe dwa miesiące. NIEWIELE PONAD MIESIĄC! Wiem, że nie każdy jest pasjonatem matematyki, obliczeń, wykonywania licznych rysunków z geometrii, ale to Was nie ominie. Osoba inteligentna to osoba, która posługuje się logicznym myśleniem oraz zna podstawy "królowej nauk". Zdaję sobie z tego sprawę, że macie różny poziom wiedzy, a bez podstaw nie ruszycie najprostszych zadań albo zrobicie je źle. 
Dla swojego dobra proszę aby każdy z mojej grupy do następnego razu na osobnej kartce A4, starannie, z rysunkami i eleganckimi oznaczeniami wypisał sobie wzory na:
  1. Figury płaskie (pola): kwadrat, romb, trapez, trójkąt, równoległobok, trójkąt, trójkąt równoboczny, sześciokąt foremny, koło
  2. Obwody figur płaskich: kwadrat, romb, trapez, trójkąt, równoległobok, trójkąt równoboczny, trójkąt równoramienny sześciokąt foremny, okrąg.
  3. Bryły (pola całkowite i objętości) - sześcian, czworościan, prostopadłościan, graniastosłup (ogólnie), ostrosłup (ogólnie), kula, stożek, walec.
  4. Inne wzory dopełniające z prezentacji.
W tym celu możecie wejść w zakładkę "Pliki" ->  "Prezentacje". Tam znajdziecie kartę podstawowych wzorów, a także prezentacje multimedialne, które ułatwią sprawę.
Dodatkowo na naszych spotkaniach będziemy sobie robić mini projekty, w których będziecie musieli wytłumaczyć, jak zrobiliście dane zadanie (szczegóły wkrótce).



Pamiętajcie, uczycie się nie dla nauczycielki, nie dla mnie ani dla swoich rodziców tylko dla siebie. Chcecie się dostać do wymarzonej szkoły? Nie chcecie być oszukani w sklepie na zakupach? Chcecie wiedzieć ile farby potrzeba na pomalowanie pokoju, jak proporcjonalnie dodawać składników do przepisu na jakieś danie? BEZ MATMY ANI RUSZ.

Maturzyści: wy macie nieco więcej czasu, ale radzę przygotowywać się już od dziś, nie od jutra tylko od dzisiaj. Stopniowo przypominajcie sobie wiedzę i powtarzajcie zadania, które sobie przerabialiście.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w przygotowaniach!

wtorek, 5 lutego 2019

OFICJALNIE: otrzymany tytuł Inżyniera Logistyki

Witam wszystkich Czytelników!
W dniu dzisiejszym otrzymałem tytuł Inżyniera na kierunku "Logistyka" na specjalizacji "Systemy transportowe" z oceną bardzo dobrą. Logistyka łączy wiele nauk przede wszystkim ścisłych, jak np. ekonomia, statystyka, matematyka, modelowanie i projektowanie. 



Jakie cechy powinien mieć dobry (bardzo dobry) logistyk?

  • Pewność siebie - nie powinien wątpić w decyzje, które podejmuje.
  • Szybkość działania - często nie ma czasu na wyciąganie kalkulatora, otwieranie przeglądarki internetowej, niektóre działania wymagają natychmiastowych kroków.
  • Cwaniactwo - dziwnie to zabrzmi, ale jak to mawia mój Pan Profesor: "Logistyka to sztuka wykiwania kogoś, zanim ten ktoś wykiwa Ciebie".
  • Wiedza z wielu dziedzin.
  • Przedsiębiorczość - wykonywanie określonych procesów po jak najniższym koszcie i w jak najkrótszym czasie.
W ostatnich dniach nie miałem czasu odbierać telefonów czy uzupełniać strony ze względu na natłok obowiązków, ale teraz to się zmieni - na feriach jestem dostępny dla każdego, kto będzie potrzebował pomocy z matematyki. Proszę, aby wykorzystać ten czas najbardziej produktywnie jak to możliwe - rozumiem, ferie to czas odpoczynku od szkoły, ale nie oznacza to, żeby koncertowo zmarnować czas przed komputerami i telefonami.
Pozdrawiam!